Visszhang 13'

1. Lord Csipisz tollából:

2. Fari véleménye frissen a verseny után:

Groupama kupa Harangod:3verseny 1 nap mennyiii??Először a gyerekfutamokon izgultunk,mert volt 2 érdekeltségünk,Tesó kislánya Panna az u2es kategóriában,míg Fruzsi u 11ben állt rajthoz.Mindketten dobogón végeztek,kihajtották magukat,csodálatosan helytálltak!Aztán jött a szokásos pacsi,meg bratyi,rengeteg ismerős(ezért jó "itthon"versenyezni)Az első verseny egy időmérő kör,a versenypályán.Én majdnem délre voltam beírva,de mondták mehetek hamarabb is nyugodtan,én bele is vágtam,0 melegítéssel,mondom megyek egy óvatosat,így nem lehet büntetlenül 100%on pörögni.Nem is toltam teljesen,mégis kicsit túlterheltem magam,de nem volt veszélyes.Érdekes volt,még igy is 5.legjobb idő lett,3an jöttünk be 2mp-n belül.Aztán a szervező bácsi ötletétől vezérelve jött a 2.verseny,ami arról szólt,hogy ki milyen időmérőt ment,fordítva indulunk,így lettek elsőkből utolsók.Még az időkülönbséget is figyelembe vették.Nem nagyon értettem a lényeget,de mentem egy erős kört,megint melegítés nélkül,érdekes egész jól ment.Délután aztán a főverseny:5darab 4kilis kör,összesen 300szinttel.Rajt előtt tesóval megbeszéltünk egy tervet.Rajt:nem kezdek 100on,van még mire nézni,1-2ellenfelem előttem,de nem aggódok.A tolós felfelén aztán már vezetem a kategóriát,Doki előttem az akácos lefelén,de feltart,a hátsó síkon nagyobb wattra kapcsolok,egyből otthagyom,és felkúszok tesóra.A csiki csuki után ott a ketegória ellenfele,előreállok,megtolom,hátha felérünk,de csak azért nem ment eddig a srác,mert még ő se nyomta teljesen,így ez a hajó elúszni látszik,így beállunk tesóval egy erős tempóra,és a maradék 4kört semmitől,és senkitől se zavartatva együtt futunk be,vigyázva a teknikára,nehogy az akácosba pont most kapjunk defektet.Így is futottunk be együtt a Giantos srác,és Józsi után a 3.helyen együtt.Nagyon szuperül megszervezett verseny volt,rengeteg ajándék,sok dobogós,szép őszi idő.Köszönet érte a BZs családnak,és ViniZsének..Számomra ez volt az év utsó montiversenye,most egy pihi jön,aztán majd...

3. Az abszolút győztes szemszögéből

Néhány héttel ezelőtt bejelentkezett nálam Balogh Zsolti, a nyíregyházi bringás élet egyik meghatározó alakja (a helyiek BZs mozgalmi néven ismerik), mert szeptember utolsó hétvégéjére mtb versenyt (1. Groupama Garancia Kupa) szervez. Én pedig - ismeretségünk okán - személyes meghívást kaptam a rendezvényre. Na de pontosan hova? Nyíregyháza mellett? Nagykálló? Mi van ott, Tirpákföldön, hogy ott mtb versenyt lehet rendezni?

A szél összefújt néhány kisebb-nagyobb homokdűnét, némelyek egész komoly dombbá álltak össze, és attól függően, milyen irányból támadjuk, komoly kihívásokat is tartalmazhat a leküzdésük.

A dolgot még tovább fűszerezi a kerekek alatt helyenként szabadon pergő homok is. Adott még a harangodi víztározó és a partján található táborhely, amiből hangulatos versenyközpontot varázsoltak a szervezők.

Természetesen itt sem kezdődhetett a nap gyerekversenyek nélkül, ahol hirtelen egy felelősségteljes feladatot is reám osztottak: körbe kellett vezetnem az utánpótlást a pályán, és közben elláttam őket technikai tanácsokkal is.

A felnőttek versenye 3 részből állt: egy időmérő futam, egy meglepetés verseny, amely keretén belül az előző, mért körhöz képest fordított sorrendben indulva versenyeztünk, majd az Mtb "Classic", ami egy 5 körös verseny volt.  Az időmérő után Kis Józsival – aki a nyíregyházi mtb élet talán legismertebb alakja, és egyben helyi bálvány is – átbeszéltük a dolgot, a handicap versenyen ne törjük össze magunkat, koncentráljunk csak a klasszikus versenyre. Itt az egyik főszervező és egyben mtb racer Zsolti teker, az egyik homokdombon, vagy az Ayers Rockon?

De vissza a klasszikusra: Józsival kilőttünk a rajtnál, és gyorsan világossá vált, itt kettőnk közt fog eldőlni az abszolút elsőség. Az első körben lépéshátrányba kerültem, miután leugrott a láncom, így a viszonylag technikás pályán 10-15 mp-re haladtam Józsi mögött. A kör a korábban jelzett rövid, de annál gyilkosabb emelkedők mellett tartalmazott még klasszikus csiki-csuki részeket is, élvezetes egynyomtávon, fákat kerülgetve. Mindezt 4 km hosszba sűrítve. Egy dolgot nem tartalmazott: pihenőket. Pulzus végig fenn, de hát miről szóljon, egy rövid, intenzív verseny?

A harmadik kör vége felé, közel fél óra tekerés után kezdtem magam visszadolgozni Józsi mögé, aki szintén rossz helyre váltotta le a láncát, így a néhány másodperces szerelését kihasználva átvettem a vezetést, és a kis előnyömet megtartva elsőnek intettek le a célban. Aztán Józsival meg is beszéltük gyorsan, kinek milyen problémája volt röpke 53 perc alatt:

Eredményhirdetés sok-sok ajándékkal és tombolanyereménnyel, és a korosztályos dobogókon is Mesterbike Juniors hengerrel (a gyerekmez már tervben van!):